Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Güzellik UzmanınızGiriş
Tüketici Rehberi
What Suits You
Yüz Bakımı
Temizleyiciler & Koyultucular
Kremler & Losyonlar
Lipozomlar
Ampuller & Maskeler
Güneş Ürünleri
Göz Bakımı
Vücut Bakımı
El Bakımı
Ayak Bakımı
Saç Bakımı
Genç Ciltler
Bebek Bakımı
Makyaj
Beslenme
Uygulamalar
Nelerden Uzak Durmalı
Satış Noktaları
Satış Noktaları

El Bakımı

Elleri sık sık yıkamak cildin kuruluğunu arttırabilir ve cildi sertleştirebilir. Elleri örten derideki yağ oranı daha az olduğundan hızlı yaşlanma belirtisi görülür. Her yıkamadan sonra ellere krem sürmek cildin yumuşaklığını korumayı sağlayacaktır.
Sabun, deterjan gibi köpüklü ürünlerin kullanımı; deride pullanmaya, iltihaptan ya da bağışıklıktan kaynaklanan kızartıya, fazla sıvının vücut dokusunda hapsolmasından ötürü de ödemlere neden olabilir. Yapılması gereken şey ise ellere düzenli olarak nemlendirici sürmek, doğal ve cilt tipine uygun sabun ve nemlendiriciler kullanmaktır.

Güneş/Yaşlılık Lekeleri

1. Ellerinize haftada bir kez hafif bir maske uygulayın (Dr Baumann Maskeleri).
2. Günde en az iki defa ellerinize nemlendirici sürün.
3. Yüz maskenizi, ellerinize de uygulayabilirsiniz. Ellerinizin üst tarafına maskeyi sürün (Dr Baumann Maskeleri), ellerinizi folyoya sararak 10 dakika bekletin, maskeyi çıkarın ve el kreminizi sürün.
4. Güzel eller için düzenli olarak manikür yaptırmanız faydalıdır.
5. Yazın güneş lekelerinin oluşmasını önlemek için en az 30 faktörlü güneş kremi kullanmanız gerekir. Güneş lekeleri yaşlanmanızı hızlandırır.

Koyu Güneş Lekeleri ve Ellerdeki Yaşlılık Lekeleri Ciğer lekeleri de denilen, eller üzerinde beliren yaşlılık lekeleri güneşe fazla maruz kalmanın sonucunda ortaya çıkan kahverengi lekelerdir. O yaşa dek maruz kalınan güneş ışınlarının yan etkisi ellerde normalde 40’lı yaşlarda leke olarak görülür. Yaşlılık lekeleri aslında, cildin üst tabakasında biriken melanindir. Bu da, cildin serbest kökleri zarar görmüş demektir. Yaşlanmaya serbest köklerin neden olduğu düşünülür. Yaşlılık lekeleri yüzeyde olduğu için, cildin üst tabakasının temizlenmesiyle yok edilebilir. Düzenli olarak günlük güneş kremi kullanımı ellerde ve vücudun farklı bölgelerinde yaşlılık lekeleri oluşumunu büyük oranda engelleyecektir. Yaşlılık lekeleri oluşmadan önlem almak uzun vadede daha avantajlı ve daha az masraflıdır.  Lazer ve kimyasal maskelerle tedavi yöntemleri çok ağrılı ve pahalı olabilir.

Ciltte aniden şekilsiz biçimlerde görülen lekeler, güneş lekesi ya da cilt kanseri olmak zorunda değildir, böcek ısırığı da olabilir.

Daha fazlasi >

Iletisim Lokasyon Site haritasi Privacy Feragat Inanirlar Kozmetik Facebook Twitter YouTube